[BLOG] Michal "Modřaňák" Pinc - Střet zájmů Rázkové

V tomto mém příspěvku uvedu na pravou míru lži a dezinformace, které bývalá starostka Rázková šíří v různých sociálních sítích ohledně rekonstrukce bývalé školní družiny.

Pravda je taková, že po našem nástupu do vedení radnice v roce 2014 si Daniela Rázková vytvořila kompetenci Komunitní centra, aby mohla co možná nejdříve zrekonstruovat bývalou školní družinu na Komunitní centrum. A pak se začaly dít věci. Nejdříve se, to už jako starostka rozloučila s firmou, která v roce 2014 vysoutěžila zakázku na rekonstrukci a také s rekonstrukcí začala. V té době firma vybourala stropy, příčky, sundala střešní krytinu... Tato firma se stavebními pracemi ale musela skončit a od té doby je budova stále ve stejném rozestavěném stavu.  Dnes už víme, že to bylo proto, aby Rázková mohla nechat předělat celý projekt a to tak, aby do provozu komunitního centra jaksi zakomponovala svojí firmu Polovinu nebe. Kdyby jí tento ďábelský plán vyšel, měla by pro svojí firmu zajištěný provoz na minimálně pět let dopředu. Za dva roky její "usilovné práce" na úpravě projektu se jí podařil její podnikatelský záměr a skutečně,  její firma se měla podílet na provozu Komunitního centra. A torzo budovy bývalé družiny dál chátrá. Když byla Rázková odvolaná z rady Městské části za její pochybení při realizaci zakázky na výrobu "Knihy", při které byla jaksi odkloněna vysoká finanční částka v řádu statisíců, tak jsme prověřili projekt komunitního centra a  v radě jsme se rozhodli, že dřív, než budeme pokračovat v rozjetém projektu rekonstrukce budovy, necháme pro jistotu stavbu posoudit nezávislým statikem. Objednali jsme tedy znalecký posudek na statický stav objektu a potvrdilo se nám naše podezření, že budova je v tak špatném stavu, že statik nedoporučuje v rekonstrukci pokračovat. Projekt na výstavbu Komunitního centra byl od začátku celý zpackaný, a jak se ukázalo, peníze získané z fondů nebyly určené na novou výstavbu, ale jen na rekonstrukci. 

Od projektu Komunitního centra pro paní Rázkovou a její kamarády jsme tedy odstoupili a radši se rozhodli budovu zbourat a na místě postavit zcela novou školku – pro všechny. Podle demografické studie, totiž bude potřebný počet míst ve školkách v naší městské části v příštích letech výrazně stoupat. A zajištění místa pro děti, tak aby jejich rodiče nemuseli o volná místa bojovat, jako je tomu v jiných částech Prahy, považujeme za zásadní prioritu Prahy 12 – na rozdíl od „malých domů“ paní Rázkové. Já naopak projekt výstavby nové školky podporuji, měli by nám zde vzniknout dvě nové moderní třídy. Bohužel Rázková při prosazování svých zájmů vůbec nerespektuje statický posudek, jen stále dokola opakuje, že budovu musíme zachovat.  

Myslím si, že Rázková ztratila snad už úplně veškerou soudnost, jsem přesvědčen o tom, že se ještě nevyrovnala s tím, že přijde o lukrativní zakázku pro svojí firmu, která se podle jejího plánu měla podílet na provozu Komunitního centra. Z tohoto jediného důvodu se nyní snaží zachránit původní projekt a začala organizovat jakousi petici. Máme tady Smlouvu o partnerství, kde se jasně píše, že firma Daniely Rázkové Polovina nebe se bude přímo podílet na provozu komunitního centra. Přijde Vám to jako střet zájmů? Samozřejmě, je to střet zájmů jako prase! Tuto smlouvu podepsala ještě jako starostka Daniela Rázková se svojí soukromou firmou.

Další informace najdete na stránkách STUDIA U STARÝHO MODŘAŇÁKA díl 5.

7. 1. 2018