Naši zastupitelé za Hnutí ANO se rozhodli pomoci osmiletému Honzíkovi z Českých Budějovic, který trpí progresivní svalovou dystrofií.

Jedná se o v současné době neléčitelnou nemoc. Jedinou nadějí je experimentální léčba pomocí transplantace kmenových buněk, která probíhá pouze v zahraničí. Tato léčba je velmi nákladná, konkrétně přes 1 milion korun za 1 aplikaci, kterých Honzík potřebuje několik.

Jeho příběh nás velmi zasáhl, a proto jsme se rozhodli pozvat maminku Honzíka k nám do Viničního domku na krátké posezení a rozhovor, a předat tak finanční dar. Již v dubnu jsme uspořádali ve Viničním domku charitativní akci s názvem „Sbírka pro Honzíka“ v jejímž rámci proběhlo autorské čtení známých spisovatelů a možnost návštěvníku finančně přispět.

Honzíka budeme i nadále podporovat a věříme, že se najdou i další, kteří budou chtít podpořit Honzíka a jeho blízké stejně jako my. Vše o Honzíkovi nemoci i to, jak mu můžete pomoci najdete na www.honzik.wbs.cz nebo na Facebooku: Sbírka PRO Honzíka.

 

6. 6. 2016