Studio U STARÝHO MODŘAŇÁKA

Na této stránce budeme zveřejňovat díly ze studia U STARÉHO MODŘÁŇÁKA, kde náš Michal "Modřaňák" Pinc rozebírá kauzy na Praze 12.

Zveřejněné díly

01 - 30/10/2017 Studio U STARÝHO MODŘAŇÁKA - 2 otázky 

02 - 11/11/2017 Studio U STARÝHO MODŘAŇÁKA - Magistrátní kontrola 

03 - 26/11/2017 Studio U STARÝHO MODŘAŇÁKA - Nepochopitelné zákulisí Knihy o Praze 12 (aneb Jak Daniela Rázková vydává knížku)

04 - 10/12/2017 STUDIO U STARÝHO MODŘAŇÁKA - 1. Komunitní centrum 2. Zajímavý host

05 - 08/01/2018 STUDIO U STARÝHO MODŘAŇÁKA - Jak Daniela Rázková podepisovala smlouvu za MČ Praha 12 se svoji firmou ve prospěch Prahy 12 (nebo ve prospěch své firmy?) ;-)

Více informací najdete níže:

01 - 30/10/2017 Studio U STARÝHO MODŘAŇÁKA - 2 otázky 

Michal testoval správu o zeleň a úklid v režii Městské části Prahy 12, aby porovnal náklady s tím, když stejnou činnost vykonávaly soukromé společnosti. Krom ušetření peněz, byl odvolán Zastupitelstvem Prahy 12, aniž by zastupitelé vyčkali, jak hospodaření ve vlastní režii dopadne.

Z této kauzy vyplynuly dvě otázky, na které do dnešního dne, nikdo neodpověděl:

  1.  Proč opozice navrhovala okamžité vypsání výběrových řízení na soukromé firmy, aniž by počkala, jak dopadnou výsledky hospodaření ve vlastní režii (Zde je ideální se zeptat pana Šuly z TOP 09)?
  2. Proč byl Michal odvolán z funkce místostarosty pro manažerské selhání, když právě probíhala hloubková magistrátní kontrola, která toto prověřovala (zde je ideální se zeptat dalších představitelů opozice)?

 

 

02 - 11/11/2017 Studio U STARÝHO MODŘAŇÁKA - Magistrátní kontrola 

Michal byl mimo jiné odvolán z důvodu údajného manažerského selhání v rámci testování správy zeleně a úklidu ve vlastní režii přes městskou společnost Správa bytových objektů (SBO). 

V tomto díle Michal zveřejnil neveřejný závěr hloubkové magistrátní kontroly. Michal vnímal toto zveřejnění jako věc veřejného zájmu vzhledem k tomu, že jej zastupitelstvo Městské části Praha 12 odvolalo právě z důvodu údajného manažerského selhání, které magistrátní kontrola zcela vyvrátila.

Zbývá tedy upozornit, že o téměř půlmiliardový roční rozpočet Městské části Praha 12 rozhodují lidé, kteří nejenže nejsou schopni si počkat na oficiální výsledky hospodaření a kontroly, ale ani poté, co jsou tyto výsledky zveřejněny a magistrátní kontrola konstatuje, že žádného pochybení se Michal nedopustil, tak tito zastupitelé nejsou schopni své mylné a zcela chybné rozhodnutí vzít zpět tím, že by Michala dovolili zpět do funkce.

Naopak, tito "správci" našich daní i nadále v zastupitelstvu fungují a o dovolení Michala nechtějí ani slyšet.

 

 

03 - 26/11/2017 Studio U STARÝHO MODŘAŇÁKA - Nepochopitelné zákulisí Knihy o Praze 12 (aneb Jak Daniela Rázková vydává knížku)

Tento díl nás všechny zaskočil, protože je úplně absurdní, že paní Rázková mohla kdy vůbec vykonávat funkci starostky, jestliže takto diletanským, spíše úplně naivně dětským způsobem, byla schopna "vydat" knihu o Praze 12.

Tato kauza samozřejmě pokračuje, protože se nyní Městská část Praha 12 snaží domoci svých peněz od vydavatele, kde odhadujeme, že městská část mohla přijít až o jeden milión korun.

Zde je určitě dobré si připomenout, že paní Rázková se stala samozvanou mluvčí opozice na Praze 12 a je tedy otázkou, jak moc se ztotožňují s nakladatelskou činností paní Rázkové opoziční ODS a TOP 09 (zastoupená panem Šulou, který dává návrh na vypisování výběrových řízení bez znalosti hospodaření MČ P12 ve vlastní režii skrz SBO, a který sám též hlasoval pro odvolání Michala bez toho, aby si počkal na závěry magistrátní kontroly).

 

 

04 - 10/12/2017 STUDIO U STARÝHO MODŘAŇÁKA - 1. Komunitní centrum 2. Zajímavý host

Tento díl má dvě části.  V první Michal přibližuje kauzu "komunitní centrum", která, stejně jako předchozí díl, dokladuje jakým způsobem Daniela Rázková zneužívá svoji funkci ve svůj prospěch a ne ve prospěch občanů.  Podařilo se nám též natočit názor místní občanky, která šla zrovna kolem. 

Tuto kauzu budeme dále komentovat, jelikož to není jen o tom, jestli má ruina stát či ne, ale smlouvy, které se za provozem komunitního centra skrývají, dokazují opět velmi svérazný přístup paní Rázkové, stejně jako při vydávání knížky, že vždy ve finále MČ Praha 12 končí na kratší straně obchodu a paní Rázková a všelijaké její či spřátelené společnosti končí na straně finančně daleko zajímavější než naše Praha 12.

V druhé polovině Michala ve studiu navštíví host, který reagoval na díl o knížce a je autorem názvu, když Daniela Rázková vydává knížku. Budeme pevně doufat, že i více mladých lidí jako Adam, se do dění na Praze 12 také zapojí.

 

 

05 - 08/01/2018 STUDIO U STARÝHO MODŘAŇÁKA - Jak Daniela Rázková podepisovala smlouvu za MČ Praha 12 se svoji firmou ve prospěch Prahy 12 (nebo ve prospěch své firmy?) ;-)

V tomto díle Michal drží v ruce písemný důkaz, který nám může odpovědět všem na otázku, na jakých principech funguje paní Rázková v politice. Na první pohled se zdá, že jde o rekonstrukci ruiny, ze které bude jedinečné komunitní centrum a na které dává peníze někdo jiný.

Ve skutečnosti způsob, jak získat zdarma prostory, na které mohu v rámci svého soukromého podnikání sbírat dotace a navíc vše bez výběrových řízení, co kdyby se ukázal někdo lepší?

Michalův blog s dalšími informacemi k této kauze můžete najít zde.

Ke stažení: 

Smlouva o partnerství mezi MČ Praha 12 a firmou Polovina nebe (patří paní Rázkové)

Odborný statický posudek na zjištění technického stavu objektu

Vybrané citace z výše uvedeného odborného statického posudku

Výpis z obchodního rejstříku na firmu Polovina nebe

 Závěrem

Na tuto stránku budeme průběžně nahrávat nové díly STUDIA U STARÉHO MODŘAŇÁKA.

Budeme moc rádi, když tuto stránku budete sdílet mezi své blízké, kterým též není lhostejné, jaký typ lidí se stará o Prahu 12 a o peníze v rozpočtu městské části, které my všichni platíme z našich daní.

 

 

 

 

 

 

 

 

18. 12. 2017